Detektivní příběhy

Zápis ze dne 14.9.2017

Namísto zamčených dveří do klubovny nás vítá policejní páska a muž v balónovém plášti. Belgický detektiv působící v Praze Kevin de Bruyne ukazuje policejní průkaz. S francouzským přízvukem (avšak plynně česky) sděluje, že došlo k vloupání do naší klubovny, ale nic nebylo odcizeno. Otisky prstů ukazují na Jaroslava Hubáčka. Další vodítko není, navíc de Bruyne nejeví o další pátrání zájem. Vydáváme se proto pátrat na vlastní pěst. Je to přeci jen v našem zájmu... Kolemjdoucí odkazují na všelijaké nekalosti v posledních dnech, málokterá by však mohla mít spojitost s vloupačkou. Poslední indicii přidává de Bruyne po našem návratu. Máme vyslechnout Hubáčkovu manželku, což nás hned o víkendu vede do Průhonického parku.

Zápis ze dne 16.9.2017

Kevin de Bruyne doplňuje informace o námi hledané paní Hubáčkové. Hledáme "dámu v růžovém", avšak Průhonický park dám v růžovém skýtá snad desítky. Po dvouhodinovém bloudění ve 3 skupinách přichází první (ne)úspěch. Paní Hubáčkovou jsme sice vyslechli, ale její výpověď nás nikam neposunula. Po dnešku víme jen to, že J. Hubáček od vloupání nebyl doma a že má zájem o sci-fi.

Zápis ze dne 12.10.2017

Několik z nás obdrželo výhružnou zprávu uživatele Trojan Master ve znění: "Víme, že děláš pro de Bruyneho. Nemotej se do případu pana Hubáčka." Po domluvě s panem detektivem dostáváme pozvánku k němu domů situaci prořešit.

Zápis ze dne 15.10.2017

Do našeho příjezdu k panu de Bruynovi stihne detektiv vyhledat základní informace o Trojans. Jedná se o českou partičku hackerů, ve které působil i jistý Emil Bažant, jediná spojka mezi námi a Trojans. Zásluhou jedné z družin získáváme od Bažanta během večerního setkání  flashdisk. Soubory na něm jsou však zaheslovány. Na druhý den podnikáme menší a větší výpravu za de Bruyneho lidmi, jež by nám měli hesla předat. Po jejich zisku máme přístup ke jmennému seznamu Trojans včetně nám známého Jaroslava Hubáčka. Trojans jsou však i tentokrát o krok před námi. Jako hackeři zvládli nezákonné pohyby peněz na jejich účtech převést na de Bruynův, za což je pan detektiv odveden do vazby. Namísto dalšího pátrání trávíme celý den na místním trhu, kde se výhodným nakupováním snažíme vydělat dostatek peněz na zaplacení kauce a propuštění pana detektiva. To se s přispěním všech členů nakonec podaří, navíc už jsme v pátrání po Trojans a panu Hubáčkovi udělali první VELKÝ krok.

Zápis ze dne 16.12.2017

Dva měsíce trvalo detektivu de Bruynovi zjistit, kde se nachází námi hledaný Jaroslav Hubáček. Čtrnáctého prosince nás konečně kontaktoval. Pachatel se měl nacházet toho dne večer v některé z restaurací ve městě Slaný. Rozděleni do pátracích skupin jsme prošmejdili každý podnik a pomocí policejních fotografií dopátrali pana Hubáčka. Výslech přinesl nečekané. Pan Hubáček sice přiznal, že byl členem Trojans a vloupal se do naší klubovny, ale členem prý již není a navíc nic neodcizil. Ba naopak, něco tam nechal. Informace uložené na disku nám prý odhlalí vše o Trojans a zejména pak jeho rozhodnutí ukončit práci pro hackerskou skupinu. O následku činu Jaroslava Hubáčka rozhodne soud, nás ovšem více zajímá jaká data, kam přesně a proč v naší klubovně pan Hubáček schoval.

Zápis ze dne 1.2.2018

Po důkladném prohledání všech koutů naší klubovny jsme objevili hledaný flashdisk s dvojicí souborů. Obrázkem je mapa obsahující jen názvy v azbuce, druhým souborem je video. Tři minuty se nám jeví jen jako hloupý vtip v podobě dokumentu o polárních liškách, na závěr však přichází Hubáčkům vzkaz. V něm ajťák uvádí, že Trojans jsou organizace sloužící jen jako mazání stop za mafiánskou činností "LOS". Vzhledem k polárním liškám a mapě v azbuce je jasné, že naše kroky povedou směr Sibiř.

Zápis ze dne 18.2.2018

V městě, kde má mafiánská činnost (a sice obchod s pravými kožešinami vydávaných za syntetické) své podhoubí, spravuje lesy přítel Jaroslava Hubáčka, Vladimir Kovalenko. Vybíjení lišek mu jakožto správci a ochránci lesa pochopitelně vadí, a proto nás vřele přijal a poskytl zázemí. Navíc nám předal veškerou dokumentaci o místních obchodnících, ve které se pochopitelně o LOS píše. Z nich jsme vyluštili místo obchodu a ještě téhož dne ho brali útokem. Sídlo LOS zde už bohužel dávno nebylo, a tak jsme museli po stopách nových majitelů. O našem šmuchání se ovšem LOS dozvěděl a přišel vyrovnat účty. Zásluhou našich schopností a plánu Vladimira Kovalenka jsme i nečekané přepadení ustáli a mohli pokračovat v šetření. Stopa nás od nových majitelů vedla k místnímu milionáři, následně na bobový závod, přes sponzora ruských závodníků k lovcům a teprve od nich do samotného jádra LOS, ve kterém jsme si počíhali na největší cíl - ředitele mašinérie Liščí Obchodní Společnosti. Sám Kovalenko jej pak předal mezinárodní policii zatímco my zlikvidovali jednu past po druhé.

Zápis ze dne 16.3.

Vydáváme se do Kokořínska, kam nás pozval zámožný Alois Kreutzmann - majitel kokořínského hradu. Hned po ubytování nám vysvětlil důvod naší výpravy. Řekl nám, že se mu jeho dcera nevrátila z diskotéky, která byla předešlou noc. My, jakožto správní detektivové, jsme se hned vydali na místo činu. Během pátrání jsme nalezli klíče slečny Johanky Kreuzmannové. Na druhý den jsme se vydali na obhlídku terénu a na výslech možných svědků. Jako první jsme narazili na tamní obyvatelky - takzvané drbny, od kterých jsme se dozvěděli, že za panem Kreutzmannem v nedávné době byli divní pánové, o kterých se povídá, že to jsou mafiáni, a že od pana Kreutzmanna chtěli odkoupit kokořínský hrad. Rozdělili jsme se na dvě vyšetřovací skupiny. První se vydala na kokořínský hrad, aby se zeptala hlídače, jestli náhodou nemá nějaké informace. Druhá se vydala hledat svědky, kteří také byli na diskotéce. Když se všichni po celém dni vyšetřování vrátili zpět do ubytování, našli zašifrovaný dopis od mafiánů, že mají kreutmannovu dceru a že jí vymění jedině za jeho hrad. Ještě tentýž večer jsme se jednotlivě vydali na možná místa, kde by mafiáni mohli mít svou skrýš, abychom zkontrolovali, zda je Johanka v pořádku. Byla. Dne 18.3. jsme se vydali na smluvené místo za mafiány - na hrad Kokořín. Když jsme dorazili k hradu, žačali jsme s mafiány vyjednávat, protože pan Kreutzmann řekl, že hrad nedá za žádnou cenu, ale dceru chce zpět. To vyjednávání ještě zkomplikovalo, ale nakonec jsme získali zpět Johanku i Kokořín.

E-mail: STTO E-mail: A. Rudlofová E-mail: L.Macek Zpět na domovskou stránku

Notice: Undefined index: errorLog in /disk_1/www/cz/stto/www/system/fce.utilsError.php on line 37