Historie táborů

 

2017

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Orlické hory

Tento rok jsme se vydali mezi indiány do okolí městečka Mintfield, stát Kansas. Bojovali jsme s rodinou Daltonů, která chtěla přes indiánská území stavět železnici a těžit tam ropu. Všechny plány jsme jim zmařili, zachránili uneseného zeměměřiče, zabránili válce a Jessiho Daltona i s celou bandou v závěrečné bitvě porazili. V paměti jistě zůstanou povedené etapovky - přepadený dostavník, koleje, výsadek pro starší v Dodge city nebo povedená KHL. Taky stojí za zmínku, že letošní tábor byl jeden z nejdeštivějších za poslední dobu - skoro nebylo dne bez deště. 

 

 
2016

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Broumovské stěny, Andršpach

Tentokrát jsme vypluli do světa Vikingů. Každá družina (díky získaným surovinám) budouvala svojí osadu - hradby, sýpky, mlýny, domy pro osadníky... Do cesty se nám připletli i severští bohové - proradný Loki, mocný Odin a silný Thor, jehož kladivo jsme museli najít a zachránit během harcu. Celý tábor vyvrcholil velkolepou bitvou družin a Ragnarokem, při kterém stateční válečníci z Valhally po boku bohů svedli závěrečný souboj s Lokim a démony podsvětí. Za zmínku určitě stojí, že tento rok se nám podařilo na plné čáře vyhrát mezitáborou soutěž s Kamencem a Hvězdičkou!

 

 
2015

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Beskydy

Narnie je v ohrožení. Proradný král Miraz se snaží uchvátit veškerou moc, v čemž mu pomáha Jadis - ledová královna. To jsme samozřejmě nemohli nechat jen tak. Po boku prince Kaspiana, Aslana, Tumnuse, pana Bobra, Jezevce a dalších se nám podařilo najít všechny meče živlů, porazit ledovou královnu a vrátit osud Narnie do rukou právoplatného dědice trůnu - prince Kaspiana.
Vzpomínat jistě budeme i na přepady o medvídka, akci KHL, vrtulník na Kamenci, úžasné kroniky, závěrečnou bitvu a diskotéku.
 
2014

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Jizerské hory

Boj o Atlantic City začal. Don Hanička odkázala své získané majetky Donu Davidovi, Donu Petrovi a Donu Ottovi. Ti se zpočátku soustředili na ovládnutí okolních rodin, a vše vyvrcholilo volbou starosty, které se zúčastnili naši tři Donové. volby odpovídal získanému území a zvítězil v ní Don Otto. Don Petr a Don David si to však nenechali líbit a rozboutali závěrečný boj, při kterém se jejich rodiny o titul starosty utkali mezi sebou. Po dlouhém boji plným zvratů vyhrál Don Petr a starostou byl jmenován hned následujícího dne. Během tábora také vycházely slavné Lion Times:
konalo se Casino a vše bylo zakončené závěrečnou diskotékou.

MafiaMafiáni

Atlantic City
2013

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Králický Sněžník

Česká Asociace stroje času (ČASČ) nás pověřila důležitým úkolem - dopadnout zrádce Tika, který si sestrojil vlastní stroj času a začal ho zneužívat za získáním peněz a slávy. My však nikdy nesmíme dopustit, aby byla historie takto svévolně měněna a pokusili jsme se Tika dopadnout. Sami jsme se vydali do doby keltů, byli jsme navštíveni Caesarem v době antické, spatřili jsme krále Vladislava Jagellonského, a pomohli jsme v bojích II. světové války. Tika jsme vysledovali až v dálné budoucnosti a nakonec ho úspěšně dostali před spravedlivý soud!

Stroj casu

Stroj času

Stroj casu
2012

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Krkonoše

 

2012

Hvězdná brána

Hvezdna Brana
2011

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Adršpach
Letošní hra na piráty byla opravdu velmi akční. Celkem jsme na různých akcích strávili celých 5 nocí mimo tábor. Konaly se celkem 3 zajímavé programy s tábory ze Slatiny a Kamence a navíc jsme pořádali společný oheň tří táborů. V jednu chvíli se u našeho táborového kruhu šešlo přes 100 lidí. 
Během celého tábora jsme hledali ukradené zlaté medailony a dokázali jsme přelstít zlou čarodějnici i piráta Hanibala Jonese.  Z obvyklého programu nechyběly výlety, táboráky, bojovky, odbornosti, závod, diskotéka ani nic jiného. Podařilo se nám zajistit šermířský výcvik a turnaj s profesionálním vybavením pro všechny. Zavedli jsem i zajímavou novinku - závěrečnou hru alá gamebook pro jednotlivce.Tábor se letos velice vydařil a všichni se již těšíme na další. 

 

Piráti

2010

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Jeseníky
Naše cesta s Prsteny moci se došla ke svému konci. Ke čtyřem prstenům získaným v průbehu roku se přidal pátý a hlavní prsten, který jsme získali s pomocí Froda. V průbehu tábora jsme přemohli všech 9 prstenových přízraků - nazgulů a získali informace o zničení prstenů. Jeden je zakopaný na Pradědu, druhý leží na dně Pastvin, třetí zmizel ve vzduchu, čtvrtý se rozpustil v závěrečném ohni a poslední zbavený magické moci nosí vítěz táborového bodování. Opět jsme pokračovali ve spolupráci se Slatinou a Kamencem - letos to byla hra všech tří táborů, přepady se Slatinou a slavnostní oheň na Kamenci. Tábor se povedl díky šikovným a zdatným dětem, pracovitým instruktorům a schopným vedoucím.

 

Pán prstenů


2009

 NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Babiččino údolí
Letos vyrážíme na opravdu dlouhý výlet. Willy Fog nás vyzval na závod kolem celého světa a my jsme navštívili Velkou Británii, Francii, Mexiko, Austrálii, Japonsko, Čínu, Egypt a Turecko. Nakonec jsme unikli z tureckého vězení a závod vyhráli. Nechyběl harc do Babiččina údolí, bojovky se Slatinou a Kamencem, odbornosti, bojovky, výlety a táboráky.

 znak 2009  tabor 2009
2008

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Jižní Morava
Spolu s Mušketýry pátráme po zlodějích korunovačních klenotů. Stopy vedou ke vzbouřenecké pevnosti La Roch
elle. Po dlouhém a obtížném pátrání se nám podaří pevnost najít a dobýt. Za odměnu nás čeká šermířský turnaj a královská hostina. Na harcu putujeme po jižní Moravě, navštěvujeme Buchlov, Buchlovice a Velehrad. Pokračujeme ve spolupráci se Slatinou a Kamencem, letos nás Hvězdička navštívila na společném táboráku.

 táborový znak 2008

Tři mušketýři

tabor 2008
2007 NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Moravský kras
Jsme studenty Školy Čar a Kouzel a bojujeme proti silám zla, vedeným Voldemortem. Získáváme postupně všechny viteály a nakonec Pána Zla porážíme. Na harc jdeme do Moravského krasu, při vícedenní akci přepadáme spolu s Hvězdičkou Kamenec. Po dlouhé době máme věkově smíšené družiny a jejich soupeření je napínavé až do konce. Vítězí Draci o dva body.

 

Harry Potter

 
2006

NEBESKÁ RYBNÁ
Harc - Český ráj
Jako kovbojové ze Lví Osady chytáme bandu Rogera Scarecrowa. Až do Českého ráje musíme pro ukradené peníze z naší banky a nejmenší zatýkají banditu v okolí Vamberka. Nakonec je všech sedm banditů pod zámkem. Bojujeme a bratříme se s kamarády z Hvězdičky. Cvičíme jízdu na koních a jiné kovbojské dovednosti. Na táboře je nás přes 50!

Kovbojové

 
2005

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Pastviny
Nastupuje nová generace Lvíčat, absolventi mateřských škol a prvňáčci. Hledáme bájný poklad pirátů, který nedaleko Ostrova v našich horách střeží potomci místního loupežníka Ledříčka. Zprávy o cestě k němu si musíme i vybojovat na táboře Hvězdička. Máme však statečná srdce a odvážné duše. Poklad je náš.

       nebeská rybná 2005

Osamělý ostrov

 
2004 NEBESKÁ RYBNÁ
TUROV - Broumovsko
Asterix v Bohemii a s ním keltské kmeny se kamarádili se Strážci Stříbrného údolí ze slatinské Hvězdičky. Velcí Démoni, Karnuti a Piktové zdolali druhý český Blaník - vrch Turov a mrňaví Belgové se učili být spravnými Lvíčaty.
 Asterix a Obelix  
2003

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Jeseníky, podél Orlice, Potštejn
Tábor Robinzonů a Pátků - starší pomáhají mladším (většinou), mladší uznávají starší (někdy). Na motivy Robinzona Crusoe si třetinu programu vymysleli hlavně mladší náčelníci, instruktoři i děti...

       

Robinson

 
2002

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Beskydy
Jsme v letech 1937 - 1945. Nemusíme si moc vymýšlet, tady byly Sudety a děly se tu věci! Bojovalo se o nedalekou celnici, kousek od Ostrova zavraždili sudeťáci celníka, a všude kolem jsou na kopcích bunkry. Jsme Obrana národa a hájíme svou vlast. Speciální skupiny vyrážejí i do partyzánských oblastí v Beskydech.

       

II. světová válka

 
2001

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory Dvůr Králové - safari
Jsme ve starověkém Egyptě. Pátráme po stopách neznámých faraónů Tutenkamena a Tamtenkamena. Jejich následovníky se stanou jen ti nejlepší. Samozřejmě hlavně ti starší nemohou být bez další knoflíkové války s Kamencem a s Hvězdičkou.

      

Egypt

 
2000

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory Kralický Sněžník, Polsko
Po vzoru českých vědců hledáme skutečné prameny Amazonky. Ty původní ostatně objevil také Čech. Znamená to i pečovat o přírodu v Amazonii, a bránit se před agenty nadnárodních společností, kteří zdejší pralesy ničí, aby bylo dost hamburgerů. Zároveň jsme i jednotkou UNPROFOR, která brání jižnímu státu Slatina a severnímu Kamenci v jejich válce. Obsazujeme na několik dnů přístupové mosty a bráníme oběma stranám v průjezdu. Válka brzy končí, i když si Kameňáci pozvali na pomoc elitní výsadkáře z Prostějova.

      

Amazonie

 
1999

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Bouzov - Javoříčko
Další pohádková země je Narnie. Vládne tu spravedlivý lev Aslan, lidé umí mluvit se zvířaty, skřítky, nymfami a spolu s Aslanem porážejí zlé čarodějnice, obry i špatné lidi. Čarokrásnou zemi nakonec zničilo sobectví a chamtivost. Naši Narnii však ne.

      

Narnie

 
1998

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Teplicko-Adršpašské skály a Broumovské stěny
Znovu jsme husitskými hejtmany, božími bojovníky i práčaty. Naše houfy harcují krajinou, dobývají dávno dobyté hrady a brání se před křižáckými zvědy. Už zase jsou tu povodně a zásobovací vozba ujíždí z Nebeské do Adršpachu přes Hradec. Dokonce bez brzdy.

         
1997

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Planetu Zemi napadli mimozemšťané. Zle nám zatopili - totiž zatopili všechny cesty, po kterých jsme chtěli vyrazit. Ale v Orlických horách je také hezky a mnozí se divili, co všechno ještě o našem okolí nevědí. Za noci i za dne jsme důkladně prozkoumali život mimozemšťanů z Hvězdičky ve Slatině nad Zdobnicí.

        
1996

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Jsme v pohádkovém království Leoncie. Knížata, hrabata, zemani i princezny se musí pěkně otáčet, aby všechno fungovalo. Šlechtici se mají chovat i šlechetně - a komu to nedojde, zůstane chudým chalupníkem a podruhem.

        
1995

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Žijeme v pevnosti Fort Fish, jsme kovboji i Indiány. Cizí kmeny a různí zlatokopové nás sice obtěžují, ale dovedeme se s nimi vypořádat. Ostatně, zlato umíme rýžovat taky. Ale hlavně se musíme postarat o to, aby naše osada u pevnosti vzkvétala a žila - a to dá vždycky i práci. V boji o bednu s "pokladem" Kameňáci proti nám vysílají 10 dospělých chlapů, cvičených v bojových uměních. Zajali jsme je i s velitelem. Poklad nám sice sebrali, ale naše parta zase sebrala jim jejich náklaďák a museli domů pěšky. Na čas nastal konec půtek s Kamencem.

         
1994

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Vysočina, putování po Divoké řece
Stali jsme se Kelty. Oppida kolem Prahy známe a víme, že Kazi a Teta jsou keltská jména, která nějak zabloudila do českých pověstí. Keltové byli kdysi všude a uměli spoustu krásných věcí. Byli i moudří a my se snažíme je napodobit.

        
1993

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Český ráj
Pán prstenu. Stali jsme se hobity, elfy, skřítky a dalšími bytostmi z té kouzelné pohádky a pátráme po tajemném prstenu, přinášejícím zlo. Na Tímově mapě houfy bytůstek svádějí souboje o území - a nakonec je prsten v tajemné sluji nalezen a vhozen do plamenů posledního táboráku.

         
1992

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Mohelno
Objevujeme Zelenou planetu. Stále se musíme učit žít s přírodou. Pod dukovanskou atomovou elektrárnou hledáme po 18 letech dávné tábořiště a vyprávění o tom, jak jsme kdysi spali v obyčejných vypůjčených stanech s podlážkami už se nikomu nechce věřit…

        
1991

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Jsme ve službách mladého krále Karla IV. Zatoulali se k nám ale Indiáni ze Slatiny, kteří tvrdí, že právě objevili Evropu a usilují o naše bohatství a ovládnutí našich zemí. Nedáme si to líbit a potřeme je i s jejich spojenci z Kamence.

        
1990

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Suchý vrch, Letohrad
Antinarco. Drogové mafie ohrožují i naši zem. Pátráme po jejich agentech i zboží. Samozřejmě, úspěšně. Drogy jsou zkrátka svinstvo a nejlepší je zničit je a zahnat všechny, kteří na nich vydělávají.

        
1989

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Teplicko-Adršpašské skály
Nové příběhy tří mušketýrů v Čechách: "Jeden za všechny a všichni za jednoho !" Kromě mušketýrů máme i krásné dámy, kardinálovi gardisté nás ale moc neobtěžují.

         
1988

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Vracíme se do poválečných let, kdy naší zemí táhly různé bandy, které se neštítily ani vražd a loupení. "Bandité" - převlečení policisté nám unesou zdravotnici a jednoho člena a našim - tentokrát spojencům - ukradnou "gazíka". Zajatce nám vrátili za benzin, vánočky, chleba a máslo. Spolu s "Kameňáky" je však dopadneme a uspořádáme velký sportovní den. Do Jeseníků jsme se vydali "z druhé strany" a navštívili dávné přátele v Kosařích.

        
1987

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Ve stopách bájného hrdiny Herakla žijeme životem starověkých Řeků a pokoušíme se napodobit jeho hrdinské činy. Na vrcholku Lví hory v Jeseníkách naši bojovníci budují z kamení mohylu - památník Lvíčat.

               
1986

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Jsme kosmická výprava na neznámou planetu LEONCII. Pátráme po životě na ní i po mimozemšťanech. Posádky raket si samozřejmě musí poradit s nejrůznějšími nástrahami a svou základnu střežit před nebezpečím nájezdu mimozemšťanů z Kamence.

           
1985

PANSKÉ POLE
Orlické hory - Peklo
Mezinárodní expedice pátrá v Jižní Americe po tajemství zmizelé vědecké výpravy prof. Steckera. Dostává se až do Pekla u České Skalice. Nachází profesorovy stopy a nakonec i jeho "mrtvolu" a poklady, které nalezl. "Kameňáci" nám však uloupili veškerou dokumentaci a trestná výprava Lvíčat sice dobyla "nepřátelský štáb", ale byla vzápětí poražena trojnásobnou přesilou, zbavena knoflíků i "ofinek a patek".

            
1984

PANSKÉ POLE - TAJOV
Nízké Tatry - Orlické hory
Garda Lvíčat táboří týden v Nízkých Tatrách a na hřebenech je jednou zastihne bouřka, jindy zase vánice. Málem shořelo doprovodné vozidlo. Poznáváme a v duchu herních úkolů "osvobozujeme" svou vlast. Nejmladší žijí v osamělé hájence na Panském poli nad Rokytnicí v Orl. horách.

             
1983

OSTROV
Stvořidla na Sázavě - Železné hory - Orlické hory.
Jsme LEONCIE - země dětí. Chce to víc samostatnosti. Tábor vede přítel Sandokana Janéz. O "Dnu B" (bez vedoucích), neunesli "náctiletí" náčelníci představu, že jsou znovu dětmi a vzbouří se. Rada Lvíčat řídí tábor jakoby nic. Vzpoura končí pracovním úsilím "vzbouřenců". Zůstali jsme kamarády.

            
1982

OSTROV
Moravský Kras-Mohelno, Dvůr Králové

Orlické hory, Vysočina, Podkrkonoší
Jsme potomci Inků a pátráme po bájném pokladu. Zjišťujeme, že je uložen v Kamenci v bedně pod stožárem všem na očích. Získáme ho však, když se náš černý předseda Dejwák vplíží v pravé poledne do tábora a střeženou bednu "Kameňákům" sebere a naše štafeta ji přemístí do našeho ležení.

              
1981

OSTROV - rejz na
VYSOČINU
Jsme hustiská posádka, která hájí vstup do země České - Zemskou bránu na Orlici před křižáky. Naše houfce vyrážejí ale i do širého kraje - až na Českomoravskou Vysočinu.

        
1980

VRÚTKY - OSTROV
Martinské hole - Beskydy - Jeseníky - Orlické hory
Pátráme na náročné trase po zajímavostech, historii míst, jimiž procházíme. Tak trochu i po stopách Čs. armádního sboru před 35 lety. Končíme v historické Zemské bráně na řece Orlici.

        
1979

PADOLÍ
Orlické hory
Jsme v Nicaragui, běloši, Indiáni i míšenci a zdejší diktátor není demokratický. Tak s ním bojujeme a jíme i indiánská jídla. Diktátorovo vojsko představuje Kamenec a jeho specialisté nás nakonec "dostali".

        
1978 KOSAŘE
Jeseníky
Letadlo, v němž cestují delegace (družiny) osmi států světa nouzově přistálo v neznámých horách. Příslušníci různých národů se musí spojit, postarat se o sebe a překovávat společně různá nebezpečí.
         
1977

SAMOROSTLÝ
Beskydy
Osamělá hájovna na hřebenu Beskyd připomíná válečné události. Scházeli se tu a radili za války parašutisté z Ruska i z Anglie. Tady se opravdu bojovalo za svobodu. Vyzkoušeli jsme si to aspoň při našich hrách.

        
1976

KLADSKO - LUISINO ÚDOLÍ
Orlické hory
Z Náchoda putujeme na týden do Polska a odtud k hájovně v "Luisintálu". Hrajeme si na výsadkáře a chceme napálit pyšné "Kameňáky" a málem se to povedlo… Na závěr zavlála nad námi vlajka s nápisem: "Válka je vůl!"

        
1975

HOJSOVA STRÁŽ
Šumava
Tábor s hraničářskými dětmi. Vzpomínáme na Krále Šumavy a pátráme po pašerácích. A k tomu vyrážíme do okolních měst, hradů i zřícenin a vzpomínáme i na Chody, chránící české hranice.

        
1974

MOHELNO
Hadcová step
Jsme Robinzoni na pustém ostrově, i když z plánovaného ostrova nás místní vyhnali. Starší Robinzoni pomáhají malým Pátkům. Ve vísce Dukovanech jezdíme na koni a díváme se, jak se staví Dalešická přehrada pro budoucí "atomovku".

        
1973

MLYNČEKY
Vysoké Tatry
Lezeme na hory, do jeskyň, utíkáme před snědými dětmi a bráníme tábor před skotem, který se na naší louce chce pást. Poznáváme historii i současnost Tater i jejich podhůří.

        
1972


Orlické hory
Už známý a vyhlášený tábor, kde jsme jedním z oddílů a učíme se, co je dobré a co ne. Motivem hry je boj Čechů a Slováků za demokracii ve Španělsku koncem 30. let.

        
1971

PETŘÍKOV
Novohradské hory
Hru "Cesta rezavé nábojnice" navrhli kluci z oddílu, pečlivě sledující polský seriál "Čtyři v tanku a pes". Vypůjčené stany, vaříme na ohništi. Prvních sedm statečných.

         

 

E-mail: STTO E-mail: A. Rudlofová E-mail: L.Macek Zpět na domovskou stránku

Notice: Undefined index: errorLog in /disk_1/www/cz/stto/www/system/fce.utilsError.php on line 37