Tábory

 

2014

NEBESKÁ RYBNÁ

Boj o Atlantic City začal. Don Hanička odkázala své získané majetky Donu Davidovi, Donu Petrovi a Donu Ottovi. Ti se zpočátku soustředili na ovládnutí okolních rodin, a vše vyvrcholilo volbou starosty, které se zúčastnili naši tři Donové. volby odpovídal získanému území a zvítězil v ní Don Otto. Don Petr a Don David si to však nenechali líbit a rozboutali závěrečný boj, při kterém se jejich rodiny o titul starosty utkali mezi sebou. Po dlouhém boji plným zvratů vyhrál Don Petr a starostou byl jmenován hned následujícího dne. Během tábora také vycházely slavné Lion Times:
konalo se Casino a vše bylo zakončené závěrečnou diskotékou.

MafiaMafiáni

Atlantic City
2013

NEBESKÁ RYBNÁ

Česká Asociace stroje času (ČASČ) nás pověřila důležitým úkolem - dopadnout zrádce Tika, který si sestrojil vlastní stroj času a začal ho zneužívat za získáním peněz a slávy. My však nikdy nesmíme dopustit, aby byla historie takto svévolně měněna a pokusili jsme se Tika dopadnout. Sami jsme se vydali do doby keltů, byli jsme navštíveni Caesarem v době antické, spatřili jsme krále Vladislava Jagellonského, a pomohli jsme v bojích II. světové války. Tika jsme vysledovali až v dálné budoucnosti a nakonec ho úspěšně dostali před spravedlivý soud!

Stroj casu

Stroj času

Stroj casu
2012

NEBESKÁ RYBNÁ

 

2012

Hvězdná brána

Hvezdna Brana
2011

NEBESKÁ RYBNÁ

Letošní hra na piráty byla opravdu velmi akční. Celkem jsme na různých akcích strávili celých 5 nocí mimo tábor. Konaly se celkem 3 zajímavé programy s tábory ze Slatiny a Kamence a navíc jsme pořádali společný oheň tří táborů. V jednu chvíli se u našeho táborového kruhu šešlo přes 100 lidí. Během celého tábora jsme hledali ukradené zlaté medailony a dokázali jsme přelstít zlou čarodějnici i piráta Hanibala Jonese.  Z obvyklého programu nechyběly výlety, táboráky, bojovky, odbornosti, závod, diskotéka ani nic jiného. Podařilo se nám zajistit šermířský výcvik a turnaj s profesionálním vybavením pro všechny. Zavedli jsem i zajímavou novinku - závěrečnou hru alá gamebook pro jednotlivce.Tábor se letos velice vydařil a všichni se již těšíme na další. 

 

Piráti

2010

NEBESKÁ RYBNÁ

Naše cesta s Prsteny moci se došla ke svému konci. Ke čtyřem prstenům získaným v průbehu roku se přidal pátý a hlavní prsten, který jsme získali s pomocí Froda. V průbehu tábora jsme přemohli všech 9 prstenových přízraků - nazgulů a získali informace o zničení prstenů. Jeden je zakopaný na Pradědu, druhý leží na dně Pastvin, třetí zmizel ve vzduchu, čtvrtý se rozpustil v závěrečném ohni a poslední zbavený magické moci nosí vítěz táborového bodování. Opět jsme pokračovali ve spolupráci se Slatinou a Kamencem - letos to byla hra všech tří táborů, přepady se Slatinou a slavnostní oheň na Kamenci. Tábor se povedl díky šikovným a zdatným dětem, pracovitým instruktorům a schopným vedoucím.

 

Pán prstenů


2009

 NEBESKÁ RYBNÁ

Letos vyrážíme na opravdu dlouhý výlet. Willy Fog nás vyzval na závod kolem celého světa a my jsme navštívili Velkou Británii, Francii, Mexiko, Austrálii, Japonsko, Čínu, Egypt a Turecko. Nakonec jsme unikli z tureckého vězení a závod vyhráli. Nechyběl harc do Babiččina údolí, bojovky se Slatinou a Kamencem, odbornosti, bojovky, výlety a táboráky.

 znak 2009  tabor 2009
2008

NEBESKÁ RYBNÁ

Spolu s Mušketýry pátráme po zlodějích korunovačních klenotů. Stopy vedou ke vzbouřenecké pevnosti La Roch elle. Po dlouhém a obtížném pátrání se nám podaří pevnost najít a dobýt. Za odměnu nás čeká šermířský turnaj a královská hostina. Na harcu putujeme po jižní Moravě, navštěvujeme Buchlov, Buchlovice a Velehrad. Pokračujeme ve spolupráci se Slatinou a Kamencem, letos nás Hvězdička navštívila na společném táboráku.

 táborový znak 2008

Tři mušketýři

tabor 2008
2007 NEBESKÁ RYBNÁ
Jsme studenty Školy Čar a Kouzel a bojujeme proti silám zla, vedeným Voldemortem. Získáváme postupně všechny viteály a nakonec Pána Zla porážíme. Na harc jdeme do Moravského krasu, při vícedenní akci přepadáme spolu s Hvězdičkou Kamenec. Po dlouhé době máme věkově smíšené družiny a jejich soupeření je napínavé až do konce. Vítězí Draci o dva body.

 

Harry Potter

 
2006

NEBESKÁ RYBNÁ
Jako kovbojové ze Lví Osady chytáme bandu Rogera Scarecrowa. Až do Českého ráje musíme pro ukradené peníze z naší banky a nejmenší zatýkají banditu v okolí Vamberka. Nakonec je všech sedm banditů pod zámkem. Bojujeme a bratříme se s kamarády z Hvězdičky. Cvičíme jízdu na koních a jiné kovbojské dovednosti. Na táboře je nás přes 50!

Kovbojové

 
2005

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Pastviny
Nastupuje nová generace Lvíčat, absolventi mateřských škol a prvňáčci. Hledáme bájný poklad pirátů, který nedaleko Ostrova v našich horách střeží potomci místního loupežníka Ledříčka. Zprávy o cestě k němu si musíme i vybojovat na táboře Hvězdička. Máme však statečná srdce a odvážné duše. Poklad je náš.

       nebeská rybná 2005

Osamělý ostrov

 
2004 NEBESKÁ RYBNÁ
TUROV - Broumovsko
Asterix v Bohemii a s ním keltské kmeny se kamarádili se Strážci Stříbrného údolí ze slatinské Hvězdičky. Velcí Démoni, Karnuti a Piktové zdolali druhý český Blaník - vrch Turov a mrňaví Belgové se učili být spravnými Lvíčaty.
 Asterix a Obelix  
2003

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Jeseníky, podél Orlice, Potštejn
Tábor Robinzonů a Pátků - starší pomáhají mladším (většinou), mladší uznávají starší (někdy). Na motivy Robinzona Crusoe si třetinu programu vymysleli hlavně mladší náčelníci, instruktoři i děti...

       

Robinson

 
2002

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Beskydy
Jsme v letech 1937 - 1945. Nemusíme si moc vymýšlet, tady byly Sudety a děly se tu věci! Bojovalo se o nedalekou celnici, kousek od Ostrova zavraždili sudeťáci celníka, a všude kolem jsou na kopcích bunkry. Jsme Obrana národa a hájíme svou vlast. Speciální skupiny vyrážejí i do partyzánských oblastí v Beskydech.

       

II. světová válka

 
2001

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory Dvůr Králové - safari
Jsme ve starověkém Egyptě. Pátráme po stopách neznámých faraónů Tutenkamena a Tamtenkamena. Jejich následovníky se stanou jen ti nejlepší. Samozřejmě hlavně ti starší nemohou být bez další knoflíkové války s Kamencem a s Hvězdičkou.

      

Egypt

 
2000

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory Kralický Sněžník, Polsko
Po vzoru českých vědců hledáme skutečné prameny Amazonky. Ty původní ostatně objevil také Čech. Znamená to i pečovat o přírodu v Amazonii, a bránit se před agenty nadnárodních společností, kteří zdejší pralesy ničí, aby bylo dost hamburgerů. Zároveň jsme i jednotkou UNPROFOR, která brání jižnímu státu Slatina a severnímu Kamenci v jejich válce. Obsazujeme na několik dnů přístupové mosty a bráníme oběma stranám v průjezdu. Válka brzy končí, i když si Kameňáci pozvali na pomoc elitní výsadkáře z Prostějova.

      

Amazonie

 
1999

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Bouzov - Javoříčko
Další pohádková země je Narnie. Vládne tu spravedlivý lev Aslan, lidé umí mluvit se zvířaty, skřítky, nymfami a spolu s Aslanem porážejí zlé čarodějnice, obry i špatné lidi. Čarokrásnou zemi nakonec zničilo sobectví a chamtivost. Naši Narnii však ne.

      

Narnie

 
1998

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Teplicko-Adršpašské skály a Broumovské stěny
Znovu jsme husitskými hejtmany, božími bojovníky i práčaty. Naše houfy harcují krajinou, dobývají dávno dobyté hrady a brání se před křižáckými zvědy. Už zase jsou tu povodně a zásobovací vozba ujíždí z Nebeské do Adršpachu přes Hradec. Dokonce bez brzdy.

         
1997

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Planetu Zemi napadli mimozemšťané. Zle nám zatopili - totiž zatopili všechny cesty, po kterých jsme chtěli vyrazit. Ale v Orlických horách je také hezky a mnozí se divili, co všechno ještě o našem okolí nevědí. Za noci i za dne jsme důkladně prozkoumali život mimozemšťanů z Hvězdičky ve Slatině nad Zdobnicí.

        
1996

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Jsme v pohádkovém království Leoncie. Knížata, hrabata, zemani i princezny se musí pěkně otáčet, aby všechno fungovalo. Šlechtici se mají chovat i šlechetně - a komu to nedojde, zůstane chudým chalupníkem a podruhem.

        
1995

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Žijeme v pevnosti Fort Fish, jsme kovboji i Indiány. Cizí kmeny a různí zlatokopové nás sice obtěžují, ale dovedeme se s nimi vypořádat. Ostatně, zlato umíme rýžovat taky. Ale hlavně se musíme postarat o to, aby naše osada u pevnosti vzkvétala a žila - a to dá vždycky i práci. V boji o bednu s "pokladem" Kameňáci proti nám vysílají 10 dospělých chlapů, cvičených v bojových uměních. Zajali jsme je i s velitelem. Poklad nám sice sebrali, ale naše parta zase sebrala jim jejich náklaďák a museli domů pěšky. Na čas nastal konec půtek s Kamencem.

         
1994

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Vysočina, putování po Divoké řece
Stali jsme se Kelty. Oppida kolem Prahy známe a víme, že Kazi a Teta jsou keltská jména, která nějak zabloudila do českých pověstí. Keltové byli kdysi všude a uměli spoustu krásných věcí. Byli i moudří a my se snažíme je napodobit.

        
1993

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Český ráj
Pán prstenu. Stali jsme se hobity, elfy, skřítky a dalšími bytostmi z té kouzelné pohádky a pátráme po tajemném prstenu, přinášejícím zlo. Na Tímově mapě houfy bytůstek svádějí souboje o území - a nakonec je prsten v tajemné sluji nalezen a vhozen do plamenů posledního táboráku.

         
1992

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Mohelno
Objevujeme Zelenou planetu. Stále se musíme učit žít s přírodou. Pod dukovanskou atomovou elektrárnou hledáme po 18 letech dávné tábořiště a vyprávění o tom, jak jsme kdysi spali v obyčejných vypůjčených stanech s podlážkami už se nikomu nechce věřit…

        
1991

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Jsme ve službách mladého krále Karla IV. Zatoulali se k nám ale Indiáni ze Slatiny, kteří tvrdí, že právě objevili Evropu a usilují o naše bohatství a ovládnutí našich zemí. Nedáme si to líbit a potřeme je i s jejich spojenci z Kamence.

        
1990

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Suchý vrch, Letohrad
Antinarco. Drogové mafie ohrožují i naši zem. Pátráme po jejich agentech i zboží. Samozřejmě, úspěšně. Drogy jsou zkrátka svinstvo a nejlepší je zničit je a zahnat všechny, kteří na nich vydělávají.

        
1989

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory - Teplicko-Adršpašské skály
Nové příběhy tří mušketýrů v Čechách: "Jeden za všechny a všichni za jednoho !" Kromě mušketýrů máme i krásné dámy, kardinálovi gardisté nás ale moc neobtěžují.

         
1988

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Vracíme se do poválečných let, kdy naší zemí táhly různé bandy, které se neštítily ani vražd a loupení. "Bandité" - převlečení policisté nám unesou zdravotnici a jednoho člena a našim - tentokrát spojencům - ukradnou "gazíka". Zajatce nám vrátili za benzin, vánočky, chleba a máslo. Spolu s "Kameňáky" je však dopadneme a uspořádáme velký sportovní den. Do Jeseníků jsme se vydali "z druhé strany" a navštívili dávné přátele v Kosařích.

        
1987

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Ve stopách bájného hrdiny Herakla žijeme životem starověkých Řeků a pokoušíme se napodobit jeho hrdinské činy. Na vrcholku Lví hory v Jeseníkách naši bojovníci budují z kamení mohylu - památník Lvíčat.

               
1986

NEBESKÁ RYBNÁ
Orlické hory
Jsme kosmická výprava na neznámou planetu LEONCII. Pátráme po životě na ní i po mimozemšťanech. Posádky raket si samozřejmě musí poradit s nejrůznějšími nástrahami a svou základnu střežit před nebezpečím nájezdu mimozemšťanů z Kamence.

           
1985

PANSKÉ POLE
Orlické hory - Peklo
Mezinárodní expedice pátrá v Jižní Americe po tajemství zmizelé vědecké výpravy prof. Steckera. Dostává se až do Pekla u České Skalice. Nachází profesorovy stopy a nakonec i jeho "mrtvolu" a poklady, které nalezl. "Kameňáci" nám však uloupili veškerou dokumentaci a trestná výprava Lvíčat sice dobyla "nepřátelský štáb", ale byla vzápětí poražena trojnásobnou přesilou, zbavena knoflíků i "ofinek a patek".

            
1984

PANSKÉ POLE - TAJOV
Nízké Tatry - Orlické hory
Garda Lvíčat táboří týden v Nízkých Tatrách a na hřebenech je jednou zastihne bouřka, jindy zase vánice. Málem shořelo doprovodné vozidlo. Poznáváme a v duchu herních úkolů "osvobozujeme" svou vlast. Nejmladší žijí v osamělé hájence na Panském poli nad Rokytnicí v Orl. horách.

             
1983

OSTROV
Stvořidla na Sázavě - Železné hory - Orlické hory.
Jsme LEONCIE - země dětí. Chce to víc samostatnosti. Tábor vede přítel Sandokana Janéz. O "Dnu B" (bez vedoucích), neunesli "náctiletí" náčelníci představu, že jsou znovu dětmi a vzbouří se. Rada Lvíčat řídí tábor jakoby nic. Vzpoura končí pracovním úsilím "vzbouřenců". Zůstali jsme kamarády.

            
1982

OSTROV
Moravský Kras-Mohelno, Dvůr Králové

Orlické hory, Vysočina, Podkrkonoší
Jsme potomci Inků a pátráme po bájném pokladu. Zjišťujeme, že je uložen v Kamenci v bedně pod stožárem všem na očích. Získáme ho však, když se náš černý předseda Dejwák vplíží v pravé poledne do tábora a střeženou bednu "Kameňákům" sebere a naše štafeta ji přemístí do našeho ležení.

              
1981

OSTROV - rejz na
VYSOČINU
Jsme hustiská posádka, která hájí vstup do země České - Zemskou bránu na Orlici před křižáky. Naše houfce vyrážejí ale i do širého kraje - až na Českomoravskou Vysočinu.

        
1980

VRÚTKY - OSTROV
Martinské hole - Beskydy - Jeseníky - Orlické hory
Pátráme na náročné trase po zajímavostech, historii míst, jimiž procházíme. Tak trochu i po stopách Čs. armádního sboru před 35 lety. Končíme v historické Zemské bráně na řece Orlici.

        
1979

PADOLÍ
Orlické hory
Jsme v Nicaragui, běloši, Indiáni i míšenci a zdejší diktátor není demokratický. Tak s ním bojujeme a jíme i indiánská jídla. Diktátorovo vojsko představuje Kamenec a jeho specialisté nás nakonec "dostali".

        
1978 KOSAŘE
Jeseníky
Letadlo, v němž cestují delegace (družiny) osmi států světa nouzově přistálo v neznámých horách. Příslušníci různých národů se musí spojit, postarat se o sebe a překovávat společně různá nebezpečí.
         
1977

SAMOROSTLÝ
Beskydy
Osamělá hájovna na hřebenu Beskyd připomíná válečné události. Scházeli se tu a radili za války parašutisté z Ruska i z Anglie. Tady se opravdu bojovalo za svobodu. Vyzkoušeli jsme si to aspoň při našich hrách.

        
1976

KLADSKO - LUISINO ÚDOLÍ
Orlické hory
Z Náchoda putujeme na týden do Polska a odtud k hájovně v "Luisintálu". Hrajeme si na výsadkáře a chceme napálit pyšné "Kameňáky" a málem se to povedlo… Na závěr zavlála nad námi vlajka s nápisem: "Válka je vůl!"

        
1975

HOJSOVA STRÁŽ
Šumava
Tábor s hraničářskými dětmi. Vzpomínáme na Krále Šumavy a pátráme po pašerácích. A k tomu vyrážíme do okolních měst, hradů i zřícenin a vzpomínáme i na Chody, chránící české hranice.

        
1974

MOHELNO
Hadcová step
Jsme Robinzoni na pustém ostrově, i když z plánovaného ostrova nás místní vyhnali. Starší Robinzoni pomáhají malým Pátkům. Ve vísce Dukovanech jezdíme na koni a díváme se, jak se staví Dalešická přehrada pro budoucí "atomovku".

        
1973

MLYNČEKY
Vysoké Tatry
Lezeme na hory, do jeskyň, utíkáme před snědými dětmi a bráníme tábor před skotem, který se na naší louce chce pást. Poznáváme historii i současnost Tater i jejich podhůří.

        
1972


Orlické hory
Už známý a vyhlášený tábor, kde jsme jedním z oddílů a učíme se, co je dobré a co ne. Motivem hry je boj Čechů a Slováků za demokracii ve Španělsku koncem 30. let.

        
1971

PETŘÍKOV
Novohradské hory
Hru "Cesta rezavé nábojnice" navrhli kluci z oddílu, pečlivě sledující polský seriál "Čtyři v tanku a pes". Vypůjčené stany, vaříme na ohništi. Prvních sedm statečných.

         

 

E-mail: STTO E-mail: A. Rudlofová E-mail: L. Křivánková Zpět na domovskou stránku

Notice: Undefined index: errorLog in /disk_1/www/cz/stto/www/system/fce.utilsError.php on line 37