O Lvíčatech

Náš turistický oddíl Lvíčata působí na Praze 4 již od roku 1970, kdy byl založen Karlem Krtičkou. Od roku 1992 tvoříme společně s oddílem Záře Sdružení turistických a tábornických oddílů (STTO).

Celoročně přijímáme nové členy ve věku 11-14 let.

Nabízíme smysluplné trávení volného času, přátelský kolektiv a nezapomenutelné zážitky. Snažíme se děti učit tábornictví, turistice a různým sportům, ale také kamarádství, kreativitě, spolupráci, samostatnosti a zodpovědnosti.


Program

Naše činnost zahrnuje především tyto aktivity: výlety do přírody a na zajímavá místa ČR, různé sporty, koupání, střelba ze vzduchovky a luku, lanové překážky, zábavné i naučné hry či turistické a tábornické dovednosti. 

Jak ošetřit zraněného, postavit stan, vyznat se v mapě, svázat správně dva provazy, znát přírodu, rozluštit šifru, rozdělat oheň a uvařit na něm oběd? To a mnohem víc se děti naučí v rámci našich odborností i dalších programů.

Celoroční hra 

Celým rokem nás provází celoroční hra. Děti tak mohou během výprav a táborů prožít příběh plný různých postav, zápletek, kostýmů a rekvizit, který dělá naše akce jedinečné. V minulosti jsme si například hráli na Indiány, Vikingy, Narnii nebo Stroj času. 

 Akce, které pořádáme

Schůzky se konají každou středu od 16:30 do 18:30 – scházíme se na adrese Vzdušná 16. Schůzky mají vždy jedno hlavní téma - bojovku, sportovní hry, program družin či procvičování odborností. Při dobrém počasí chodíme do nedalekého lesa, jinak jsme v naší klubovně.

Víkendové výpravy se konají přibližně jednou za dva měsíce. Vyrážíme do blízkého i vzdáleného okolí Prahy. V létě spíme ve stanech, v zimě využíváme prostory různých škol, domů dětí a mládeže nebo kluboven spřátelených oddílů.

Zimní tábor trvá jeden týden v období jarních prázdnin. Spíme v naší nově zrekonstruované chalupě v Orlických horách. Hlavní náplní je lyžování, a to jak na běžkách, tak na sjezdovkách/snowboardu. Samozřejmostí jsou také bojovky, další zimní sporty, návštěva aquaparku... Více informací zde.

Letní tábor, který je vyvrcholením naší činnosti, trvá tři týdny. Spíme ve stanech s podsadou a zázemí  máme v naší základně. Hlavní náplní tábora jsou výlety, sporty, bojovky a hry zarámované příběhem, který provází děti celým táborem a vychází z celoroční hry. Pořádáme také „harc“, tedy vícedenní putování dál od tábora (v minulých letech např. Krkonoše, Jeseníky a Jizerské hory). Více informací o letním táboře zde.

Termíny a bližší informace najdete v PLÁNU AKCÍ.

Vedoucí a instruktoři

O děti se starají naši vedoucí a instruktoři. Ti musí projít každoročním školením v oblastech jako je první pomoc, bezpečnost, pedagogika, hospodaření, právo, příprava programu a další (podrobnosti zde) a složit závěrečné zkoušky. Všichni vedoucí a instruktoři zažili již mnoho našich akcí (většina z nich v oddíle vyrostla), mají děti rádi a věnují jim čas svého volna a dovolené.

Kolik to stojí?

Členský příspěvek na jeden kalendářní rok činí 500 Kč. Víkendové výpravy stojí kolem 400 Kč. Takto nízké ceny se nám daří držet díky dobrovolné (tedy neplacené) účastni našich vedoucích a instruktorů a díky dotacím od Magistrátu hlavního města Prahy a Ministerstva školství.

Chceš se k nám přidat? Neváhej a přijď se podívat na schůzku nebo s námi pojeď na tábor!

 

Přihlášku do oddílu najdete v sekci "dokumenty".
Pokud máte jakékoliv dotazy, kontaktujte nás zde.

E-mail: STTO E-mail: A. Rudlofová E-mail: L.Macek Zpět na domovskou stránku

Notice: Undefined index: errorLog in /disk_1/www/cz/stto/www/system/fce.utilsError.php on line 37