The Lion Times

Vážení čtenáři,

představujeme vám The Lion Times - nejlepší kroniky široko daleko. Noviny, do kterých přispívají děti, instruktoři i vedoucí. Noviny, které zachycují naše zážitky z táborů a výletů. Noviny, které jsou plné fotek, vzpomínek, hlášek, vtipů a informací. Noviny, které vychází jako nepravidelný občasník, protože dát to všechno dohromady, přepsat články a vysázet vydání je spousta práce. Přejeme příjemné čtení!

Vaše redakce


VŠECHNA KOMPLETNÍ VYDÁNÍ K PROHLÍŽENÍ ZDE!!!

LETNÍ TÁBOR 2019 - NEW!!!

 

 

 

 

LETNÍ TÁBOR 2018 

1. TÝDEN - VELKÉ SOUHRNNÉ VYDÁNÍ 

16.7. 2018

Pidi harc

(Menší) střední harc

(Větší) střední harc

Velký harc

21.7.2018

22.7.2018

23.7.2018

24.7. 2018

25.7. 2018

26.7. 2018

VELKÝ REPORT Z TÁBORA – PRVNÍ TÝDEN (17.7.2018)

Táborový program je nabitý a zatím se nám zveřejňování aktuálních zpráv z tábora (tedy krom Lion Times) moc nedařilo. Pojďme to teď napravit:

Takže co jsme dělali první týden na táboře?

V SOBOTU jsme se po příjezdu ubytovali, zahráli si seznamovací hry, opekli buřty a rozdělili se do družin. Také nám Vesemir s Geraltem řekli něco o zakínačském řemeslu.

V NEDĚLI jsme krom dostaveb a nošení dřeva také slavnostně zahájili náš tábor a užili si večer u zahajovacího ohně, kde se zpívalo, hrálo…

PONDĚLÍ patřilo prvnímu výletu – v okolí se objevila neznámá příšera. To je práce pro nás! Ukázalo se, že to byl obroský pavouk – Kostěj. Taky došlo na první odbornosti – na výběr bylo jako obvykle mezi kuchařem, spojařem, zdravotníkem nebo průzkumníkem.

Další den patřil bojování s kostějem. Nejdřív jsme získali lektvar proti jeho smrtícímu jedu a poté zničili kostěje, jeho hnízdo i všechny pavoukovce. Po odbornostech došlo i na první zaklínačskou zkoušku – kdo poslepu prošel bludištěm a probodl Kuroliška, ten zkoušku splnil J

Ve STŘEDU jsme kvůli chladnějšímu počasí vyrazili do aquaparku v Rychnově. Cestou došlo na další zaklínačskou zakázku – u místního jezera se potulovalo pár topivců. Večer pak náš tábor přepadli vesničané, kteří nenávidí zaklínače. Díky Vesemirově znamení se však dali na ústup.

Deštivý ČTVRTEK patřil slavnostní hostě u krále Foltesta. Vyrobili jsme pro krále dary, sehráli scénku a doufali jsme, že nás před vesničany ochrání. Nakonec ukecaný šašek prokecl, že králova dcera je zakletá striga. Další práce pro nás!

PÁTEK byl ve znamení odpočinku. Po nočních přepadech Hvězdičky a Kamence bylo co dospávat. Nutno však podotknout, že letos jsme byli velmi úspěšní, celkem 13 praporků z 6ti přepadů je slušné skóre. V celkovém součtu jsme jasně vyhráli. Krom odpočinku došlo i na zaklínač-faktor a 2. zaklínačskou zkoušku – tentokrát bylo třeba zdolat strašidelného čerta.

V SOBOTU bylo na programu pátrání po strize. Nejstarší dobyli vrchol Orlických hor – Velkou Deštnou, střední šli na Anenský vrch a nejmladší na přepad na Hvězdičku. Myšáka se nám ukořistit nepodařilo, ale zážitek z přepadu to myslím vynahradil. Večer po odbornostech se Geralt utkal se strigou a naštěstí uspěl. Přespal v kryptě a tím zlomil prokletí královské dcery.

NEDĚLE patřila společnému ohni KHL (tedy Kamence, Hvězdičky a Lvíčat), který se letos konal u nás. Inovativní oheň, kamarádi z ostatních táborů, povedené scénky, zhodnocení přepadů, spousta písniček a her – zkrátka povedený večer. Tak zase za rok na Kamenci!

V PONDĚLÍ došlo na den B, tedy program rady Lvíčat. Na večerním nástupu se objevil průvod přízraků, který před našimi zraky zabil zaklínače Vesemira. Musíme zjistit co to je za příšeru a co nejrychleji splnit legendární zkoušku trav!
Proto dnes vyrážíme na čtyřdenní harc – nejstarší do Moravského krasu, mladší ke Skutči nebo Ústí nad Orlicí…

POČASÍ je zatím všelijaké – chvilku prší (hlavně při bojovkách, jak jinak ;-) ), chvilku sluníčko. Loňský superdeštivý tábor ale letošek snad nepřekoná.

FOTKY jsou na našem rajčeti - zde

KRONIKY souhrnéé vydání za první týden výše. Chvilku to trvá, než naše redakce posbírá články a sestaví vydání. Ale jak se říká: na dobré věci si občas člověk musí chvilku počkat : -)

Tak to je zatím vše – hlavní vedoucí děkuje za dočtení až sem a jde zase koukat na hvězdy – tohle teda v Praze člověk vážně neuvidí… (sepsáno včera na noční hlídce)

 

 

 

 

 

 

STARŠÍ TÁBOROVÉ KRONIKY

ZT 2018 - ZAKLÍNAČ - The Lion Times 

LT 2017 INDIÁNI A KOVBOJOVÉ - The Lion Times LT 2017  

LT 2016 VIKINGOVÉ - The Viking Times 2016

ZT 2016 The Viking Times - plavba do Ameriky

LT 2015 Letopisy Narnie 2015

 

 

DALŠÍ AKCE, NA KTERÝCH VZNIKLY KRONIKY:

11.-13.12.2015 -  The Viking Times (2) - Vánoční výprava

20.-22.11.2015 -  The STTO Times - Výprava na Mars

18.-20.9.2015 -  The viking Times (1) - výprava září

 

 

STARŠÍ ZÁZNAMY Z TÁBORŮ A VÝPRAV:

Zprávy z tábora LT 2015:

25.7. Sobota - konec tábora 

Poslední týden tábora utekl jako voda. Na velkém harcu do Beskyd jsme získali meč větru, na malém harcu zase meč ohně. Bobříci ještě před odjezdem domů stihli najít Aslanův kouzelný meč. A co dva zbývající? Kaspianův meč získali starší při náročné noční bojovce a poslední (Mirazův) meč jsme vybojovali během závěrečné bitvy, která rozhodla o dalším osudu Narnie...
Za poslední týden jsme také stihli závod v turistických dovednostech, diskotéku, závěrečnou bojovku a samozřejmě závěrečný oheň, u kterého došlo i na rozdávání znaků a na kouzelný rituál, který potvrdil naše vítězství nad zlem.
Máme za sebou tři týdny nabité zážitky. Věřím, že si všichni letošní tábor užili a budou na něj v dobrém vzpomínat.

Tak zase za rok! Nebo ještě lépe v září na schůzce!

další vydání táborových novin:

16.7. Čtvrtek

V uplynulých dnech jsme získali první dva ze sedmi kouzelných mečů. Kdo je získá všechny, bude moci neomezeně vládnout Narnii. Zlý král Miráz, který ukradl tento titul právoplatnému králi Kaspianovi, je však chce všechny pro sebe. Musíme si proto pospíšit a zbylé meče získat před ním a uchránit tak všechna kouzelná zvířátka před jeho zlobou.

Děti se mají dobře, marodka zeje prázdnotou a v posledních dnech si všichni po náročném programu konečně odpočinuli. Počasí se už uklidnilo a po úvodních vedrech a následných bouřkách je dnes konečně příjemně.

O mnoha z těchto programů si můžete počíst v dalších vydáních táborových novin!

12.7. Neděle

V uplynulých dnech se naplno rozjela bojová hra s táborem Hvězdička. Čtyři přepadové skupiny zajistily několik vlaječek a především plyšového medvídka vojáka Radara z celotáborové hry Hvězdičky M.A.S.H. Místní přírodě jsme pomohli čištěním říčky Zdobnice, při kterém jsme nalezli deník, pojednávající o existenci mimozemských civilizací a druhý den také úspěšně zajistili několik s nimi souvisejících předmětů.

Na základě zachycení několika telmarínských vojáků a jejich výslechů jsme také úspěšně přepadli převoz vězněného Kaspiana, jenž byl ve vězení bohužel připraven o svůj meč. Dal nám však pár tipů k vyhledání Meče země, jednoho ze sedmi mečů, které jsou potřeba pro vládu nad Narnií. 

Dnes se snažíme tento meč získat (ideálně rychleji, než Mirazovi vojáci) a také se jdeme koupat!

O mnoha z těchto programů si můžete počíst v dalších vydáních táborových novin!8.7. Středa

Máme se dobře! Krátce po příjezdu jsme se setkali s naším přítelem panem Bobrem, který nám o den později pomohl zbavit se dotěrných telmarínských vojáků, snažících se získat vládu nad táborem. Navštívili jsme také některá z kouzelných zvířátek a přiučili se zálesáckým dovednostem. 

Díky prastaré věštbě už také tušíme, co by mělo být třeba učinit pro svržení zlotřilého krále Miráze a znovunastolení spravedlivé vlády v Narnii. Princ Kaspian, který nám chtěl v této věci pomoci, byl však náhle unesen přímo z tábora a tak se naše pozornost nyní upírá především k jeho osvobození z Mirázových spárů.

O dění v táboře i mimo něj si stejně jako minulý rok můžete přečíst v táborových novinách, nesoucích tento rok příznačný název Letopisy Narnie. Zatím vyšla dvě vydání:

4.7. Sobota

Všichni v pořádku dojeli, ubytovali se a zrovna míří na svačinu. Po svačině se děti dozví, jak to na táboře funguje a díky několika hrám se seznámí s nováčky. S dalšími zprávami se brzy ozveme :-).Letní tábor 2014:

Táborový věstník The Lion Times vyšel celkem pětkrát, jednotlivá vydání přinášíme v pdf na následujících odkazech:

  1. 1. vydání - 13.7.
  2. 2. vydání - 15.7.
  3. 3. vydání - 18.7.
  4. Harcovní speciál - 24.7.
  5. 4. vydání - 26.7.

11.7. z Rokytnice

První týden skoro za námi a já se teprve dostávám k internetu...Předem se omlouvám, že stále nadochází ždádné pohledy, nějak nestíháme a tak společná fotka snad vznikne dnes a v pondělí už je určitě pošleme. No co říct dříve. Máme se dobře, jako na každém táboře...:) Mafie řádí, počasí docela přeje (srovnám s tím jak mi voláte a vyprávíte o pražských velkých bouřkách) u nás občas zaprší, ale není to ten vytrvalý déšť, na který jsme občas zvyklí z dřívějších táborů, jen takové přeháňky. Byli jsem v aquaparku a akci se slatinou a kamencem, máme také za sebou a letos byla opravdu povedená i přes takové větší komplikace...tím chci přiznat, že jsme v noci hodně zmokli a tak nastala evakuace do baráku, což pro většinu dětí(vlastně i dospělých) bylo docela dobrodružství. Také musím přiznat jeden úraz a to Tomášův, který strávil noc v nemocnici se zády, když si s nimi hýbnul při jízdě v autě, přesnou diagnózu mi bohužel Dita ještě vhledem k okolnostem neřekla, nicméně Tomáš už je zas na programu, jen bude pár dní spát v klidu na marodcce. Zatím to vypadá, že všichni ranní přesun přežili ve zdraví, ale to se uvidí asi ještě zítra. Jo, Váša a Luky si oba dneska rozbili koleno z toho samého důvodu. Mají místo sandalů crocsy a jít  úvozem v crocsech, když je po dešti, je sebevražda. Bohužel, je má poměrně hodně dětí místo sandálů, takže pro příště si musím zapsat, že crocsy nee!:)

No přepady dneska začali, tak uvidíme jak dopadnou. Těšíme se na společný oheň s Kamencem a slatinou. Jo a naše elitní jednotka 4letých dětí funguje na jedničku.

Víc už mě toho nenapadá, všichni moc pozdravují a těší se na Vás.

Zatím ahoj, HankaLetní tábor 2013

28.7. Tábor skončil a teď všichni dospáváme, co jsme nestihli. Doufám, že se tábor všem líbil stejně jako mně!

Hanka22.7. Máme nové fotky na Rajčeti. Oba harcy se vrátily do tábora v pořádku. Starší dobyli Kralický Sněžník (opět asi po 10 letech) a pomáhali partyzánům za druhé světové války. Mladší se setkali s Jagelonci a všichni jsme si to moc užili. Čeká nás už jen pár posledních dnů, tak nám držte palce, ať počasí, program děti i vedoucí šlapou pořád dál jako hodinky.

Tomy17.7. Poslán druhý email zpráv z tábora.

Ve zkratce: Všichni se máme dobře. Jen dnes jsme hodně unaveni, protože jsem měli přes noc 3 poplachy a museli jsem tak bránit náš tábor. Fotografie zrovna nahrávám na internet. Zítra nás opustí Leonka, Pavlínka, Míša, Pepa, Míša a my se jen těšíme na další nedělní posily, hlavně z řad vedoucích. Já se samozřejmě nejvíc těším na moji maminku :D

Všechny děti jsou v pořádku, jen Otík s Dádou na marodce:(.

Zítra máme velký odpočinkový den plný úklidu a spánku, tak to se těším.

Myslete na nás, máme se fajn!
H12.7. Společné akce s okolními tábory již skončily. Nikdo nebyl zraněn a všem se to moc líbilo. Hanka byla jen na společném ohni a ten byl tuze povedený. Všichni jsou v pořádku, na marodce nikdo není.

Adámek je také v pořádku.

Jinak jíme,spíme, občas nespíme, smějeme se a děláme spoustu zajímavých věcí. Např.dneska odcestujeme do roku -53, tedy do antiky...

7.7.: vcera jsme stastne dojeli do tabora a u vecerniho taboraku se setkali se zastupci Asociace stroje casu. Dnes se vydavame do roku 2023, abychom dostihli padoucha, Dr. Samuela Tika

Výprava do Lhoty pod Džbánem. Nejdřív bych se chtěla omluvit za mezeru, která postihla mé tvůrčí psaní, ale zcela jsem na tuto část našich webovek zapomněla. Tak se omlouvám.

Nejdřív bych chtěla představit zákulisí této výpravy. Jako obvykle poslední dobou, jelo na výpravu hrozně málo dětí a když mi 2 děti z těch "hrozně málo" dětí ještě ve čtvrtek výpravu odvolaly, byla jsem hrozně naštvaná a chtěla výpravu zrušit. Nicméně, tím, že bylo přihlášených asi 10 vedoucích a instruktorů (Kuba,Matěj,Karel,Michal,Dita,Anča,Hanka,Kristýna,Josefína, Nikola, Andrea) a tím, že jsem jeli k Borkovi domů a k Malině na chatu kde je krásné okolí, rozhodla jsem se výpravu zkrátit jen na dva dny. Využila jsem tedy auto, které odjelo v sobotu domů a odvezlo většinu dětí domů (tedy adámka,otíka a tomíka:). No a tak se stalo, že nám tam zbyla jen Marta a místní obyvatelé, tedy Borek, jeho brácha a Malina.

To byl krátký úvod k organizaci, a teď se vrátím k pátku.

V pátek byl sraz jako obvykle u Krtičků. Vzhledem k tomu, že většina dětí neměla společnou cestu stalo se, že všechny děti společně s Nikolou odjely s Ditou v autě. No a tak vznikla docela absurdní situce, kdy se sešlo na nádraží 10 vedoucích a žádné dítě, čemuž jsme se ve vlaku docela nasmáli (chtěli jsme např. adoptovat nějaké děti od skautek, které s námi cestovaly vlakem:). Nicméně došli jsme na chatu, udělali táborák, odcestovali jsme za dinosaurama a šli spát. Druhý den jsme děti rozdělili na 2 skupiny (což vůbec nebylo lehké:) a šli všichni na výlet. Výlet byl v tak malém počtu sice skromný, ale o to více nezapomenutelný. Já se skupinkou starších (Borek,Marta, Malina,Michal,Karel,Jirka,Jozis) jsem ušli celých 22km a dobyli spoustu kopců, obešli kounovské řady, dvě zříceniny a koupili si zmrzku. Výlet byl super krásný, protože svítilo sluníčko a byla celkově sranda. Po návratu z výletu jsme stihli už jen odcestovat zpátky časem, v tom nám bránil zuřivý dinosaurus, kterému jsme naštěstí unikli:)

Pak už jsme udělali jen večeři a zakončili výpravu tím, že jsme poslali Adámka a Hasmanovi domů. No a co teď? 10 vedoucích, tři domorodci a Marta. No program byl jasný, vyzkoušíme si tzv. Den naopak. Děti tedy dostaly  zadání, že v neděli budou dospělými, aby nám přichystaly nějaký program. No a my jsme zbylý čas využili k poradě k táboru, která byla myslím docela přínosná. Nehledě na to, že byla na místních vepřových hodech:).

No a v neděli začala pro nás (myslím, že hlavně vedoucí) velká legrace. Myslím, že budíček vyhlašovala Marta no a pak Karlíček,Máťa,Míša,Kristýnka, Jozefínka, Hanička, Nikolka a Anička vyběhli na rozcvičku a přiměřeně zlobili své vedoucí, kteří nám udělali snídani, zabalili s námi věci a poslali do lesa stavět domečky a hrát na brtníky. Mě osobně to tak hrozně bavilo, že jsem se skoro celou dobu hrozně smála, nejvíc asi, když jsme měli hrát na medvědy a vůbec se nám to nepodařilo (hra, kdy se máte co nejdéle udržet na stromě). No dopoledne bylo krátké a po obědě už zábava skončila, když jsme se vrátili opět do svých tradičních rolí...

Výlet byl z mého pohledu sice nepodařený, co se týče malého počtu dětských účastníků, nicméně děti,co nejely, přišly o skutečně velkou legraci. Musíme tedy do příštího školního roku na rodiče více apelovat. Vidět Káju a Máťu jak lezou společně na strom, o to nesmíme nikoho ochuzovat:)

Výprava do Kralup nad vltavou v březen 2013 - Tahle výprava byla vskutku zajímavá, svým malým počtem dětských účastníků až do poslední chvíle nebylo totiž jasné, jestli se vůbec uskuteční. Jelo totiž jen 6 nejodvážnějších dětí, ale za to 2 instruktoři a 6 vedoucích. O to více jsme si všichni výpravu užili. V pátek jsme byli svědky porady asociace ČASČ, při které se naštval a otrhnul velmi důležitý konstruktér stroje času pan Dr.Tik Tak, který ještě ten den zkonstruoval svůj stroj času a následně odcestoval a chtěl zabít J.Seiferta známého českého básníka. Naštěstí jsme tam byli my a jeho bombový útok jsme v poslední chvíli zatrhli. Nicméně Dr. Tik Tak nám utekl a my si tak ráno v Kronice lidstva, přečetli, že Novosvětskou symfonii nesložil A.Dvořák, jak jsme si to mysleli, ale opět zlý doktor Tik Tak. Vydali jsme se tedy na hrad Okoř, kde jsem věděli, že zemřel A.Dvořák násilnou smrtí shozením ze skály. Tomu jsme ovšem zabránili a historie se tak naštěstí zatím nezměnila...V neděli nás pan Dvořák pozval do jeho rodné domu. Tam jsme zjistili, že v jeho rodném domě je nyní jeho muzeum. To jsme samozřejmě navštívili. Po cestě zpátky jsme však potkali dětské hřiště, které si někteří z nás užili mnohem více než návštěvu muzea:)

V neděli si ještě zahráli nějaké hry a jelo se domů. Výprava byla krásná, zvláště sobotní velký výlet, který se vlivem špatných jízdních řádů proměnil na velmi dlouhý a i chudák nevědoucí adámek ušel 16 km a ani si toho nevšiml:)! Starší šli do konce až 30 km. Takže velký výkon byl následně vidět na uspávání dětí, kdy většina z nich usla jak špalky. Nicméně do budíčku někteří z nich zase nedospali a jelo se v neděli nanovo:)

fotky zdeZimní tábor 2013

Tak tenhle zimní tábor byl pro mě, hlavního vedoucího,  ve všech ohledech nejlepší. Změna místa zimáku se mi nakonec velmi zamlouvala. Největší výhodou byla asi skvělá a velká chata, blízké a nepochopitelně laciné lyžovaní, bližší vzdálenost od Prahy, nové a skvělé trasy na běžkování a v neposlední řadě účastníci, kterých bylo myslím více, než kdybychom jeli v době jarních prázdnin. Takže se celý zimní tábor nesl v klidném duchu a žádný velký malér se nestal, za což jsem ráda. Náš jediný velký úraz se stal našemu vedoucímu, ale naštěstí měl Pavel helmu, když ho na sjezdovce srazil zběsilý cizinec, jinak by to možná dopadlo jinak než s otřesem mozku a zničeným vázánímL…O to víc jsme měla dobrý pocit, když jsem věděla, že všechny děti mají lyžařskou helmu.

Počasí bylo také super, hustě sněžilo jen při třetím odpočinkovém dnu, kdy jsme byli povětšinou zalezlí na chatě a natáčeli videoklipy. Ty můžete shlédnou v naší fotogalerii, všichni jsme se shodli na tom, že se klipy opravdu povedly.

Proběhla také zdravotnická soutěž, která měla překvapivou vítězku v kategorii prostřeních a to Anču Chvojkovou, která s námi byla poprvé na táboře a jinak na schůzky nechodí.

Jinak nejstarší vyhrál Michal a nejmladší myslím Luky. Jestli se pletu můžete zkontrolovat v našich videokronikách, které se myslím také velmi povedly. Vedoucí natáčení bavilo a myslím, že pro některé pisatele bylo přínosem, že se nemuseli na kameře ukazovat. Musím také zmínit, že to byl můj nápad;-)

Motivací celého zimního tábora bylo zachránit Hanče s Vrbatou, kteří přesně před 100 lety, tedy roku 1913 zahynuli při velkém běžeckém závodě po Krkonoších. Nejdřív jsme se do závodu v roce 1913 přihlásili, pak jsme byli prozkoušeni, jestli závod zvládneme a poté jsme se se závodu zůčastnili. Harcovníci během harcu potkali a přemluvili Hanče, aby dál nejezdil a menší běžkaři nenápádně zachránili i Vrbatu. Hanče i Vrbatu jsme převezli do roku 2013, kde žijí nenápadně mezi námiJ. Bohužel B.Hanč nechal na hřebenech svou čepici, o které jsme se později dočetli v místních 100 let starých novinách…

Zimní harc byl o jeden den odložen z důvodu hrozby ošklivého počasí, což se sice úplně nevyplnilo, ale další den bylo na hřebenech tak moc krásně, že jsem nakonec byla ráda za toto malé programové

prohození. Celý zimní harc byl opravdu náročný a to i přes použítí lanovky, některými dokonce dvakrát :). Ti nejlepší (Michal, David, Míša a Hanč se psem) ušli skoro 60km, což je s ohledem na Krkonoše uctihodné.

Celý zimní tábor byl ukončen slavnostním předáváním znaků po kterém následovala téměř všemi oblíbená diskotéka.

Tábor se povedl, všem se myslím líbil. I hlavní vedoucí si ho užila a to je pro další fungování oddílu skoro to nejdůležitější.

Zdraví Hanka

fotky a videokroniky zdeJednodenní výlet na Pražský hrad a Petřín 19.1.

Lvíčata tentokrát získala exkluzivní možnost, díky hodným "oddílovým rodičům" navštívit reprezentativní prostory Pražského hradu. Paní průvodkyně spolu s policií nás nejdříve patřičně zkontrolovali. Klukům sebrali nože, Skřípal pistoli naštěstí nechal doma. Když se podařilo, že všichni prošli rámem bez pípání, šli jsme opět za doprovodu pana policajta a milé a stručné průvodkyně do prvního salónku zvaného šatna. Tam jsme si nechali věci jako správná zahraniční návštěva a dále pokračovali v protisměru přijímání zahraniční návštěvy panem prezidentem. Když jsme přišli na to, že vlastně nejsme na zámku, ale na Hradě, kde se na ty krásné židle skutečně sedá, všichni jsme si to patřičně vyzkoušeli a nikomu myslím nedalo, aby se nevyfotil.(fotky na našem rajčeti)

Tak jsme prošli skleněný salonék, přijímací sál, trůní i španělský a ještě nějaký a nadšení jsme se ještě nechali paní průvodkyní propašovat do věže katedrály sv.Víta. Paní průvodkyně, ještě než nás vyslala po schodech na věž, tak nám dala dopis přímo od pana prezidenta. Ten jsme si nahoře na věži přečetli a dozvěděli se, že nás pan prezident pověřuje úkolem a že nám domluvil schůzku s archivářem všech důležitých důležitostí u Petřínské rozhledny. Tak jsme vyrazili na Petřín. Za úkol jsme měli u pana archiváře získat různé informace do schránky pro budoucí generace, kterou jsme poté zanechali na bezpečném místě. Bohužel, když jsme šmejdili v archivu, honila nás zlá plíseň a ještě horší vlhkost, takže jsme si krásně zaběhali. Nicméně jsme získali spoustu informací a už jen stačilo určit ty důležité, schránku podepsat a zakopat. Vše jsme zvládli a pomalým tempem vyrazili dolů z kopce. Michal vytáhnul z batůžku dva igelity a začala ta pravá legrace při sjíždění z kopce, kterou si neodpustila ani hlavní vedoucí:). No a pak už jen hurá do tramvaje a domů.

Výlet skončil trošku dříve než bylo v plánu, ale myslím, že to bylo akorát ku prospěchu. Děti by sice klidně šli na tu půl hodinu do mcdonalda popř. nákupního centra. Hlavní vedoucí však radši přistoupila na variantu dřívějšího návratu, protože nákupní centra nemá Hanka moc ráda:)

Výlet se mi moc líbil. Viděla jsem něco, co myslím, už nikdy neuvidím a pořádně jsem se vyřádila s igeliťákem na Petříně. Prostě super!

Díky všem, že přišli.Vánoční výprava do Radotína: 14.-16.12.2012

Tak tentokrát jsem jeli jen na kraj Prahy a bylo to tam moc krásné. Celá výprava byla motivována tím, že jsem měli získat zdroj energie pro stroj času. Bohužel tento zdroj byl uzavřen v kufříku na číselný kód, takže náš úkol byl jasný. A to získat od již starnoucí vládnoucí populace číselný kód, který si někteří z nich sotva pamatovali. Vše se povedlo a v neděli jsem i na zkoušku cestovali časem, což se zatím obešlo bez viditelnějších problémů...takže jsme evidentně minulost nezměnili tak moc, aby se to projevilo na našich dneších životech:)

Vánoční besídka také samozřejmě proběhla. Každý dostal nějaké dárky, zpívali se koledy, dělali jsme vánoční zvyky a proběhlo i venkovní prskání prskavek a následné hledání společných dárků, ze kterých se poté vyklubaly docela hodnotné veledary. Ježíšek nám totiž koupil do oddílu nové míče, takže kluci fotbalisti i holky volejbalistky měli vážně radost...Fotbalový míč, jsme samozřejmě hned následující den patřičně vyzkoušeli.

Sobotní výlet byl pro starší výrazně zkrácen a to kvůli velkému náledí a hrozícímu dešti. Já bych to nazvala skoro procházkou na které se jen těm nejopatrnějším povedlo nespadnout. Vendy s Lukáškem byli asi největší padači. Dokonce i na sněhovou bitvu došlo.Myslím, že se nám povedla naladit vánoční atmosféra a děti tak připravit na blížící se Vánoce, na které se všichni už moc těšíme. Tak si je všichni pořádně užijte. Zdraví a veselé Vánoce přeje HankaAqupark 20.10.2012 

Kronika z našeho působení v aquparku v Čestlicích: šlo tam 14 dětí z toho dva instruktoři(jirka,ivča) a 1 vedoucí -já(Hanka). To že tam byl Radim, který stresoval mě a plavčíky svou cukrovkou dobře, že jirka ztratil čip, dobře, že malina také, dobře. ten maliny se našel, ovšem to by nebyla malina, aby ho znovu neztratila... Do toho náš super šikovný, ale málo zkušený plavec Pája. Nicméně jirka našel jiný čip, takže mu to prošlo zdarma. Ale malinu už museli poučit tak, že za blbost se platí. No a co je nejzajímavější? David má teďka na noze dva stehy - rozbil si koleno, takže si pro něj jel brácha, který ho vezl do nemocnice. No a aby toho nebylo málo, tak známé hlášení typu "Prosíme ať se Oto hasman přesune k pokladnám, čeká tam na něho jeho oddíl" také proběhlo. No personál si s námi užil svoje, ale hodnotila bych ho na jedničku. a já jsem jen zvědavá, kdy na to všechno zapomenu a vezmu tam ty naše paka zase příště...obzvláště ty nejstarší :)Letní tábor Lvíčat 2012

9.7. 7:18:)

Sobota - Jízda na tábor proběhla v pořádku.Bohužel s námi nemohli odjeti všichni, těm držíme palce, ať se brzy vyléčí a brzy nás dohoní.

V sobotu večer jsme také poprvé prošli branou, naučili jsme se ji tedy cestovat a následně byly děti rozděleni do družin. Večerka byla trošku posunutá díky rozvernosti některých členů, zvyklých z prahy chodit spát o půlnoci. Některé děti opět nedospaly a v šest už byly na nohou. Druhý den už se nic takového neopakovalo, celodenní výlet tedy zabral:)

Nedělní Výlet byl směřován do okolí a byl to průzkum okolních planet. děti potkali různé mimozemšťany u kterých plnili za příslibu spolupráce proti zlým goaldům různé úkoly.

Večer byla hlášená bouře a u nás se trošku více setmělo, proto musela být večerní bojovka odložena a děti hrály v baráku společenské hry. Bouře se nám naštěstí vyhnula a jen slabě zapršelo. Kdyby počasí vydrželo podobné, byli bychom moc rádi.

úrazy, nemoci: Hanička si zadřela třísku, váša měl klíště :)! kéž by to pokračovalo na podobné úrovni závažnosti...

Zahájení tábora bude zítra, stejně tak společná fotografie, z které vyrobíme pohled a doufám, že ve středu ho odešleme :)

Všichni táboroví nováčci první dny zvládli skvěle, cítím ve vzduchu super tábor 

Zatím ahoj. Hanka11.7. 13:00 

Zprávy z Hvězdné kroniky SGLHvězdná kronika SGL

1) Po příletu do souhvězdí Orla se nám podařilo obsadit slabě bráněnou základnu Goauldů. Zneškodnili jsme silové pole a základnu obsadili a použili jako naše tábořiště. Boj netrval příliš dlouho, protože obránci nečekali náš rychlý útok a na základně byla pouze hlídkovací posádka.

2) Druhý den jsme vyrazili na průzkum okolních planet. Narazili jsme mimo jiné na podivné bytosti z planety Lanolano, které tráví celý svůj život na lanech. Podařilo se nám získat různé symboly, ale zatím nevíme, k čemu přesně slouží.

3) Třetí den se stala hrozná věc. Sice jsme zvládli dostavět naši základnu a připravit ji na dlouhodobý pobyt, ale během podvečera nás překvapil velice silný útok Goauldské elitní jednotky jménem Černá hlídka. Při velké bitvě stíhacích lodí nás Goualdi porazili a sebrali ovládací panel k naší hvězdné bráně. Nemůžeme ji teď bohužel používat. Během boje Goualdi nasadili experimentální zbraň jménem Zelená smrt, kterou při útěku před naší bitevní lodí UAZ zapomněli na naší planetě. 

1) Po příletu do souhvězdí Orla se nám podařilo obsadit slabě bráněnou základnu Goauldů. Zneškodnili jsme silové pole a základnu obsadili a použili jako naše tábořiště. Boj netrval příliš dlouho, protože obránci nečekali náš rychlý útok a na základně byla pouze hlídkovací posádka.

2) Druhý den jsme vyrazili na průzkum okolních planet. Narazili jsme mimo jiné na podivné bytosti z planety Lanolano, které tráví celý svůj život na lanech. Podařilo se nám získat různé symboly, ale zatím nevíme, k čemu přesně slouží.

3) Třetí den se stala hrozná věc. Sice jsme zvládli dostavět naši základnu a připravit ji na dlouhodobý pobyt, ale během podvečera nás překvapil velice silný útok Goauldské elitní jednotky jménem Černá hlídka. Při velké bitvě stíhacích lodí nás Goualdi porazili a sebrali ovládací panel k naší hvězdné bráně. Nemůžeme ji teď bohužel používat. Během boje Goualdi nasadili experimentální zbraň jménem Zelená smrt, kterou při útěku před naší bitevní lodí UAZ zapomněli na naší planetě. 

Všichni se mají dobře, počasí zatím drží. Bohužel musela odjet Martinka, která na tábor nastoupila s drobnou zlomeninou nohy, což jsme zjistili při prvním kratším výletě. Zahájení tábora za včerejšího slunečného počasí se vydařilo, stejně tak společný program se Slatinou a Kamencem. 

Fotky z tábora najdete na naší fotogalerii. 

http://sttolvicata.rajce.idnes.cz/LETNI_TABOR_2012_01

13.7.Drahým rodičům, kteří si žádají hlavně zprávy o zdravotním stavu a stavu počasí...:)

Hladký průběh tábora pokračuje, na marodce byl jen Váša bez hlasu (dnes marodku již opustil) a bohužel Martinku Matysovou jsme museli poslat domů, protože přijela se zlomenou nohou. Nepochopitelné:(

Počasí se drží celkem slušné, průměrně je 20stupňů nad nulou a myslím, že třikrát již sprchlo. Největší bouřka nás bohužel zastihla včera na výletě na Haničku (pevnost)...Moje skupinka naštěstí zrovna byla pod střechou, nejvíc zmokli bohužel ti nejmenší, takže museli být pohotově odvezeni rovnou domů. Poučení:nepromokavé bundy nenahradí v žádném případě pláštěnky...

Skupinka nejstarších si pod vedením Hanky, Šneka a Kuby užila skvělý docela náročný výlet (21km)

Skupinka prostředních zažila dobrodružství, když Jirkovi Voltovi na výletě prdla rovnátka a tak pohotově s naší skvělou zdravotnicí ditou zařídili urychlený odvoz na ortodoncii Rychnově, kde mu zarovnali drát čouhající z úst :)

součást jirkových rovnátek tu mám teďka na poličce v kanceláři, snad se jeho rodiče moc nepolekají :)

Co se týká zdravotních problémů a stavu počasí již není co dodat. Kdo by chtěl dále číst tak musí počkat, jdu na oběd:)Tak po obědě nám nefungoval náš skromný internet, takže se k němu dostávám až teďka.

Počasí se nám v neděli docela zkazilo, takže jsem museli zatopit v kamnech:(

Nicméně v neděli začaly velké boje s ostatními oddíly a v noci to bylo opravdu veselé. moc jsme nespali, takže jsme pak všichni celé dopoledne dospávali. Děti přepady hrozně baví a je o ně vždy velký zájem, a to i u některých hodně malinkatých. u těch starších je to tak populární, že jsou ochotni si kvůli přepadům uklízet stany, dodržovat polední klid a dokonce i chodí spát při dřívější večerce!:)

Zdraví dětí se stále drží na dobré úrovni. Bob dneska po pár prokulhaných dnech odešel do tábora, malina od té doby co spadla na schodech už zase zlobí a marodka je tedy prázdná...naše vitamíny Marťánci zřejmě zabírají:)! jirka jede zítra zas s rovnátky, zřejmě na kontrolu...

hvězdná kronika SGL    pdf            docx

Pátek 20.7....jirkova kontrola dobře dopadla a včera přestalo pršet. Zdá se tedy, že počasí tábor nepřekazí. Snad jsem to nezakřikla. Dnes je vedoucími velmi oblíbený den B, takže vedoucí odpočívají a děti si užívají jednoho dne bez řádu a pořádku. Vše se chystá na harc, na který by měla většina z nás odejít již zítra a strávit tak čtyři hezké dny v krkonoších. Velký harc snad dobude Sněžku, já s malým harcem se ji naštěstí vyhneme:)

na marodce je momentálně váša s lehkým průjmem a vandička s bolením bříška. vandička byla dnes u doktorky a prý to nic není, tak jen odpočívá a Váša jí suché pečivo...Malina strávila na marodce další tři dny, kdy měla virozu s podezřením na anginu. Dnes ji naštěstí doktorka uznala za zdravou, tak zase řádí, slyším ji sem až z kuchyně;-)

Držte nám palce s počasím a užívejte si ještě týden dovolené, za chvíli se vám totiž vrátíme:)

ahoj.HankaZimní tábor 2012 -

Zimní putování hvězdnou bránou skončilo.

Zde pár slov

Letos byl zimní tábor kvůli špatným podmínkám spíše přežitím. Vichni však přežili a žádný velký úraz nebyl...(díky ti, Otíkova lyžařská helmo...). Zajali jsme boha Ra a zbavili ho napřátelského Goalda. Operace vyjmutí parazita, naštěstí dobře dopadla a Goauld byl vyjmut a zničen.Kroniky se na zimáku dělaly videoformou a na rajce.net budou mít možnost všichni shlédnout nejen fotografie, ale i scénky družinek, které natočily o jednotlivých dnech. Podání jsou vskutku různá...

Kronika mými slovy a s mými vzpomínkami:Sobota - Příjezd,Tomyho bojovka a počítačovými viry. Večerní lyžování - Doufali jsme, že děti unavíme a první noc nebude bujará jak obvykle bývá, teď si myslím, že se to z části i povedlo.Neděle - Rozjezd na běžkách, krátké kolečko, potkáváme Martoufa, který nám pomáhá se zničením boha Ra. Večer speciální kvíz "oktaedr" o Lvíčatech, celoročních hrách, STTO a pohádkách.Pondělí - Sjezdování v Říčkách, byla opravdu velká zima, ty nejlepší vydrželi celé 4 hodiny...Večer zábavný program, kde se děti naučily křičet všichni najednou obdivné "óóó" které se pak táhlo napříč celým zimákem:)Úterý- Aquapark, konečně mytí a civilizace. Děti nakupují o stošest:)Středa - Lyžování, večer hry (např. "Radio")Čtvrtek - výlet na hřebeny na běžkách. Pro někoho delší pro někoho krátší, ale pro všechny zakončený zmrzlinovým pohárem ve vyhřáté restauraci...Večer městečko Palermo a poznávání poslepu různých věcích (většinou pochutin, ale mýdlo třeba Martince moc nechutnalo:)Pátek - závěrečná bojovka, operace Gaulda, vyhlašování výsledků a rozdávání znaků. Bodování vyhrál Jirka a to hlavně díky tomu, že dostal tři znaky včetně Gardového - konečně:)! Večer diskotéka s naším skvělým DJ Koudym. Opravdu jsme si ji většina z nás užila a tak se i natáhla večerka. Všichni totiž opravdu hodně tancovali...

Více pochopíte z našich fotek a videí, které se touhle dobou již nahrávají...Sepsala HankaZT 2012 První zpravodaj ze základny SGL

úterý 7.2.2012

Letos se jedná opravdu o ZIMNÍ tábor, tuhé mrazy na nás uhodily a statečné jednotky SG týmu se mu statečně vypořádávají. Do toho všeho ještě pracují na záchraně hvězdné brány na naší planetě před zlými Goauldy.

dále zprávy pro rodiče u kamen:

Program je díky velkému mrazu (přes den cca-15stupňů) značně pozměněn. Harc zrušen, výsadek též. Je opravdu zima, nicméně děti statečně lyžují a běžkují. Celodenní akce nejsou neb zima je skutečně všem. Fotografie z lyžování jsou pro fotografy velký otuželický úkol, proto nám letos převládají fotografie spíše ve společenských místnostech:)Fotografie uveřejním až ve středu (omlouvám se)

Děti vše zvládají, zatím žádná nemoc.Sobotkovi a holky Károvy udělali velký pokrok na lyžích. Jirka, Petr, David a další na sjezdovce opět vládli krásou i rychlostí. V bufetu na sjezdovce je vážně teplo, děti mohou potvrdit...Dnes jsou děti v bazénu v Rychnově, tak určitě zajdou také do páry a bude jim ještě o něco tepleji:)Všechny moc pozdravujeme, vše zvládáme a děti jsou myslím tuze spokojené. Snad jim nezkazí náladu až se dozvědí, že není harc:)

Hlášení sepsala Hanička

P.S.Tomy dnes v Praze složil státní zkoušku a brzy se mezi nás vrátí - Gratulujeme Magistře Tomy!  

 

 

E-mail: STTO E-mail: A. Rudlofová E-mail: L.Macek Zpět na domovskou stránku

Notice: Undefined index: errorLog in /disk_1/www/cz/stto/www/system/fce.utilsError.php on line 37