Celoroční hra - Zaklínač

Jako letošní celoroční hru jsme si na konci tábora zvolili Zaklínače!


Kdo jsou zaklínači?

 Zaklínači jsou nájemní lovci příšer, strašidel a nestvůr. Jsou neuvěřitelně rychlí a obratní, dokonale ovládají svůj meč, dobře vidí ve tmě, jsou imunní proti jedům, používají všemožné elixíry i jednoduchá kouzla – tzv. znamení. To vše díky tvrdému výcviku na legendárním zaklínačském hradě Kaer Morhen a tzv. mutaci – všichni zaklínači prošli „zkouškou trav“, která zbystřila jejich smysly a zrychlila jejich reakce.

Jejich posláním je chránit obyčejné lidi proti drakům, strakuším, bruxám, trollům, strigám a dalším příšerám, která se ukrývají v temnotách.

Kdo je ten slavný Geralt? 

Hlavním hrdinou knih polského spisovatele Andrzeje Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Poznáte ho podle dlouhých bílých vlasů a zaklínačského amuletu ve tvaru vlčí hlavy, který je citlivý na přítomnost magie. Geralt u sebe vždy nosí dva meče – jeden železný proti lidem a druhý stříbrný proti příšerám.


A dál?

 Svět zaklínače nejsou jen nestvůry a strašidla. Najdeme zde také krále soupeřící o moc, krásné princezny, mocné čarodějky, bojovné trpaslíky, zákeřné elfy, bohaté kupce, nebezpečné zloděje a mnoho dalších. Není nouze ani o magii, dávná prokletí, sudby a intriky všeho druhu. Nudit se tedy určitě nebudeme a každý si v této celoroční hře najde to svoje.

Co nás tedy na výpravách a táborech čeká?

Abychom mohli postavit silám temnot, musíme se naučit používat zaklínačské elixíry, znát léčivé byliny, nezabloudit v neznámé krajině, přežít v divočině, ošetřit zranění, rozluštit dávné runy a především – dokonale ovládat svůj meč. Až budeme vědět jak na to, zatočíme se všemi příšerami, které nám přijdou do cesty.

Těšte se! Čeká nás mnoho zážitků a dobrodružství po boku slavného Geralta z Rivie.

A co ty? Chceš se stát opravdovým zaklínačem? Návod zde

 

zdroj obrázků


E-mail: STTO E-mail: A. Rudlofová E-mail: L.Macek Zpět na domovskou stránku

Notice: Undefined index: errorLog in /disk_1/www/cz/stto/www/system/fce.utilsError.php on line 37